Oliver Twist izle

Oliver Twist filmini full izle, Oliver Twist direk izle, Oliver Twist sinema filmi izle

Oliver Twist anne ve babası olmayan yetim bir çocuktur. Zorla kötü işlerde çalıştırılan Oliver Twist bu hayat tarzından oldukça fazlasıyla sıkılmış bir çocuktur. Oliver Twistde artık diğer çocuklar gibi gezmek oyuncaklarla oynamak istemektedir. Oliver bu isteklerin ne kadar zor olduğunuda bilse hayat artık onun için yaşanmaz bir hal almıştır. Herkes bir yana Oliver Twist bu olayların içinde kaybolup gitmiştir. Çocukluğunun en güzel yıllarını sokaklarda başkaları için çalışarak geçiren Oliver Twist artık birileri için çalışmayı bırakmıştır ve kaçmıştır. Sokakta tanıştığı bir adamdan yan kesicilik dersleri alan Oliver Twist artık usta bir hırsız olma yolunda emin adamlarla yürümeye başlamıştır.


Filmin Alternatif İsmi: Oliver Twist
Filmin İmdb Puanı: 8.7/10
Filmin Locafilmizle.com Puanı: 8.9/10
Yapım: 2005 – ÇekCumhuriyeti, İngiltere, Fransa, İtalya
Oyuncular: Ben Kingsley, Mark Strong, Barney Clark, Jamie Foreman
Yönetmen: Roman Polanski
Tür: Aile, Dram


Yine Charles Dickens’ın ölümsüz eserlerinin sinema uyarlaması birisi sizlerle. Ben çok büyük işler olduğu gibi ‘Büyük Umutlar’, ‘İki Şehrin Hikayesi’, Dickens’ın David Copperfield ‘(onun çocukluktan itibaren bazı alıntılar taşımaktadır olan) Twist dışında okuma ya da ettik. Film romanlar, sen bilirsin, hikayeye, biraz ağır görüntü yönetmeni tarafından verilen Polanski’nin kartpostal gibi bir film yapışmış. Demiyorsunuz davrandı. Oliver oynar Barney Clark, Ben Kingsley, zaten orada, ama ben hayran oldum. Hatta iyi devasa koloniler fakirleştiren kime açlık refahın en büyük imparatorluk, dünyanın, büyük ve muhteşem toplar, çay partileri, ama kendi zenginlik özeti. Bir sistemin Dickens, 1800′lerin daha bir eleştiri ise, çaktırmadan gittim. 100 yıldır büyük İngiliz yazar George Orwell sonra olsa Wigan İskelesi ‘Journey farklı şeyler Londra dışında oluk ile ilgili anlatmıyor. Böyle bir başyapıt film için olduğu gibi, sinemanın güzel bir dil seyretmek bile sadece iyi bir fırsat. Sanatsal ve biraz ağır olacak, ama çok başarılı bir film. 7/10.Çek Cumhuriyeti ortak yapımı katılmak için ilginç.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>